Garść przydatnych informacji i odpowiedzi na niektóre pytania

 • Miejsce


Larp odbywa się w Zamku Moszna

Moszna ul. Zamkowa 1

47-370 Zielina

Polska, woj. Opolskie,

powiat Krapkowicki, gmina Strzeleczki

 

 • Struktura wydarzenia


Czas wydarzenia: 21-24.11.2019.

Rozpoczęcie: godzina 16:00, 21.11.2019

Zakończenie: godzina 10:30, 24.11.2019

 

 • Liczba miejsc
   

Gra jest zaplanowana na 100 uczestników, w tym 20 miejsc VIP.

 

 • Czy mogę wziąć ze sobą dzieci?
   

W larpie mogą uczestniczyć jedynie osoby pełnoletnie oraz dzieci do lat 3 wraz z ich opiekunami. Wszystkie osoby oprócz dzieci muszą zakupić bilety dostępne na stronie internetowej oraz potwierdzić taką możliwość z organizatorami pod adresem email: contact@turbolarp.space

 

 • Czy mogę używać telefonu i innych urządzeń elektronicznych?


Prosimy o używanie telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych wyłącznie we własnych pokojach i pozostawianie ich tam na czas trwania gry.

 

 • Pokoje - jakich warunków się spodziewać?


W pakiecie VIP oferujemy 2-osobowe apartamenty o podniesionym standardzie na wyłączność.

W pakiecie Standard oferujemy 2-osobowe oraz 4-osobowe pokoje o zróżnicowanym standardzie. Przydział zostanie dokonany na podstawie preferencji uczestników (parowanie osób, grupy przyjaciół, rodzina).

 

 • Dokumentacja
   

Robienie zdjęć i nagrywanie na własną rękę jest zabronione. Organizatorzy zapewnią profesjonalną ekipę foto-wideo, która przygotuje dokumentację larpa. Po grze uczestnicy otrzymają link do zdjęć i filmów z wydarzenia. W trakcie trwania gry fotografowie będą również wykonywać nieodpłatnie zdjęcia portretowe graczy.

 

 • Wyżywienie


Czwartek:

-obiad i kolacja serwowane do stolików (zupa + jedno z 3 dań do wyboru + deser)

 

Piątek - Sobota

-śniadanie w formie szwedzkiego bufetu

-obiady i kolacje serwowane do stolików (zupa + jedno z 3 dań do wyboru + deser)

 

Niedziela

-śniadanie w formie szwedzkiego bufetu

 

Przez cały czas wydarzenia dostępny będzie bufet kawowo-herbaciany (herbata, kawa, soki, woda, ciasteczka).

Do kolacji podawane będzie czerwone i białe wino.

 

Przy układaniu menu będziemy brać pod uwagę preferencje żywieniowe (dieta wegetariańska, wegańska, bezglutenowa itd.) oraz alergie żywieniowe.

 

 • Dostępność


Osoby o ograniczeniach słuchowych, ruchowych bądź wzrokowych, prosimy o kontakt mailowy przed zakupem biletu. Adres do kontaktu: contact@turbolarp.space.
 

 • Polityka bezpieczeństwa

 

Chcemy stworzyć miejsce otwarte i bezpiecznie dla wszystkich.
Jakiekolwiek przejawy rasizmu, homofobii, seksizmu itp. nie będą akceptowane. Na wszelkie powyższe zachowania będziemy reagować zdecydowanie, zgodnie z regulaminem zachowując prawo do usunięcia uczestnika z terenu gry.

 

Na larpie symuluje się i odgrywa różne czynności, dlatego też gry zawierają w sobie mechaniki bezpieczeństwa np. specjalne słowa, które są sygnałami dla naszych współgraczy. Przykładem takiego słowa jest “czerwony”, które pozwala komunikować potrzebę zakończenia danej sceny.  

Przez cały czas trwania wydarzenia wskazane wśród organizatorów. osoby będą dyżurować Osoby te będą zawsze gotowe porozmawiać, wysłuchać czy po prostu poczęstować czekoladą i wodą. NIE są to profesjonalni psychologowie i nie zapewniają profesjonalnej pomocy, oferują jednak wsparcie i procedury wskazujące rozwiązania.

 

 • Historyczność


“Posiadłość Kruczywron” nie jest rekonstrukcją historyczną, a wiedza historyczna nie jest konieczna do udziału w wydarzeniu. Mylenie dat czy wydarzeń historycznych może mieć miejsce, ale nie ma w tym nic złego. Dobra zabawa jest ważniejsza niż takie szczegóły. Ze swojej strony przygotujemy krótki poradnik na temat epoki i zawsze będziemy gotowi pomóc. Narracja i dobre samopoczucie uczestników jest zdecydowanie ważniejsze niż zgodność z prawdą historyczną.

 

 • Czy muszę znać się na historii?

Nikt nie wymaga od uczestników dokładnej znajomości historii i bycia nieomylnym. Podstawowa wiedza na temat tamtych czasów jest wystarczająca. Organizatorzy zapewnią również materiały, które mogą pomóc w zaznajomieniu się z realiami epoki. Larp przypomina bardziej film niż odtwórstwo historyczne, a jak wiemy, filmy niekoniecznie przejmują się faktami.

 

 • Czy muszę mieć strój?

Tak, strój jest obowiązkowy. Nie jest to jednak odtwórstwo historyczne. Nikt nie będzie przejmował się doborem materiału czy dokładnym wykrojem sukni. Najważniejsze dla nas jest stworzenie atmosfery tamtych czasów.
Drogą elektroniczną zostaną przesłane poradniki dotyczące stroju, możliwe będzie również skonsultowanie się z naszym ekspertem. Oferujemy pomoc w szukaniu odpowiedniego stroju, wskażemy sprawdzone krawcowe i wypożyczalnie strojów.
​​

 

 • Czy to dobre wydarzenie dla pary?

Jak najbardziej! Wystarczy zakupić bilet Platinum  lub dwa standardowe. Potrzebe wspólnego pokoju można zgłosić przez formularz. Polecamy szczególnie jako prezent lub celebrację rocznicy.

 

 • Czy mogę przyjechać na jeden dzień?

Uczestniczyć można tylko w całym wydarzeniu.

Wydarzenie rozpoczyna się w czwartek po południu i kończy w niedzielę rano, z czego sama gra trwać będzie od piątku rano do soboty wieczorem.

 

 • Co to znaczy wejść w postać?

Wejść w postać, to zrzucić na chwilę własną skórę i spróbować być kimś innym, bazując na otrzymanych wskazówkach (karta postaci) - postępować zgodnie z inną osobowością, innym charakterem niż własny. To również wolność gry - brak gotowego scenariusza sprawia, że Ty sam /sama decydujesz co i jak będziesz robić. Jedyna rama, która istnieje to fakt, że odgrywasz członka rodziny arystokratycznej z okresu XX wieku.

 

 • Jak wejść w postać?

Najlepiej zacząć od rzeczy małych - zmienić coś we własnej gestykulacji, zmodyfikować odrobinę styl mówienia bądź poruszania się. Reagować na sytuacje w oparciu nie o własne emocje czy logikę stosowaną na co dzień, ale spróbować wyobrazić sobie jak zareagowałaby na nie przypisana mi postać. Niezwykle pomocne jest również przywdzianie kostiumu, który jest wizualną reprezentacją zmiany, rozgraniczeniem między byciem w grze i poza nią.

Wejście w postać oznacza również pamiętanie, że wszystkie osoby wokół są aktorami własnej roli i nie zapominanie, że konflikt pojawiający się w grze (np. rzucenie rękawicy w ramach wyzwania) nie jest konfliktem prawdziwym. Odgrywane relacje np. między narzeczonymi, członkami rodziny, przyjaciółmi albo relacje pomiędzy różnymi klasami społecznymi są również częścią larpa. Warto więc wchodzić w interakcje z innymi postaciami jak najczęściej i rozwijać relacje z nimi, a w razie jakichkolwiek wątpliwości - po prostu porozmawiać ze współgraczami i upewnić się, czy dany element jest elementem gry, czy może pojawiło się jakieś nieporozumienie. Na warsztatach przed grą będziemy ćwiczyć wejście w postać i inne przydatne techniki larpowe. Przed wydarzeniem cyklicznie wysyłać będziemy zestaw materiałów i poradników (dokumentów i wideo), które - mamy nadzieję - rozwieją wszelkie wątpliwości oraz pomogą przygotować się do wyjazdu i samej gry.

 

 

 • Czym będzie zajmować się służba? Kim jest służba?

Role służby będą grane przez doświadczonych aktorów larpowych. Granie służby nie oznacza realnej pracy i czyszczenia podłóg czy toalet! Aktorzy będą spełniać rolę animatorów wydarzenia i sami będą bawić się w najlepsze. Ich gra będzie skupiona na relacjach z wyższą sferą, plotkach, pomocy w codziennych sprawach czy drobnych usługach jak przynoszenie herbaty. W grze będą funkcjonowały specjalne mechanizmy i słowa bezpieczeństwa, które uchronią naszych aktorów przed grą niezgodną z zasadami. Larp nie jest historyczny i jego celem nie jest pokazanie realnej, ciężkiej doli służby w tamtych czasach.
 

 • Czy gra opiera się na historii prawdziwych rodów szlacheckich?

Nie, gra jest symulacją, a nie odtwórstwem historycznym. Bohaterowie naszego larpa nie będą należeć do powszechnie znanych rodów polskiej arystokracji. Wszelkie podobieństwa do prawdziwych osób i zdarzeń są przypadkowe.

 

 • Czy na grze będą obecni widzowie?

Nie, nie ma więc możliwości przyjechania na wydarzenie w charakterze obserwatora ani również zabrania ze sobą osoby, która nie uczestniczy w całym wydarzeniu.

 

 • Czy mogę fotografować i nagrywać podczas trwania wydarzenia?

Nie, robienie zdjęć i nagrywanie na własną rękę jest zabronione. Organizatorzy zapewnią profesjonalną ekipę foto-wideo, która przygotuje dokumentację larpa. Po grze uczestnicy otrzymają link do zdjęć i filmów z wydarzenia. W trakcie trwania gry fotografowie będą również wykonywać nieodpłatnie zdjęcia portretowe graczy.

 • White Facebook Icon
 • White Instagram Icon
 • White Pinterest Icon
contact@turbolarp.space  |  ‭+48 515 690 913‬

© 2019 Turbolarp sp. z o. o.

Materiały użyte na stronie zostały wykonane przez Horseradish Studio podczas wydarzenia Fairweather Manor organizowanego przez Dziobak Larp Studios

Pytania? 

Skontaktuj się z nami, na pewno będziemy w stanie pomóc.